pondělí 2. listopadu 2020

Listy švestek napadení

Nálet nejlépe identifikujete feromonovým lapačem. Občas může švestka trpět zkroucenými listy. Zkroucení způsobují mšice, které snadno . Podívejte se pořádně na listy a plody poškozených stromů. Podle typu napadení vyberte ten nejvhodnější postřik.


Puchýřovitost způsobuje houba, která proniká přes květy do plodů švestek. Napadení poznáte podle . Při časném a silném napadení listy předčasně opadávají. Odrůdy slivoní se liší v náchylnosti k tomuto onemocnění. Příznaky jsou typické . Nejnáchylnější odrůdou švestky k napadení šarkou pěstovanou v České.


Zvlněný terén je považován za lepší než rovná půda pro pěstování švestek , kvůli lepšímu. Kromě švestek , pološvestek, renkló slív a mirabelek napadají vzácně i meruňky a. Následkem sání mšic se listy deformují, žloutnou a při silnějším napadení. Při silném napadení dochází k deformaci a usychání listů.


Ochrana slivoní před červenou skvrnitostí. Ty při silnějším napadení zasychají a celá rostlina hyne. Také máte na zahradě jeden či více stromů, které trpí tím, že jejich listy bývají.


Rez slivoně je dvojbytná. Přezimuje na sasankách a jaterníku a na jaře se větrem přenáší na peckoviny. Samičky kladou vajíčka jednotlivě na listy nebo na malé plody. Housenky obaleče švestkového způsobují červivost švestek a slív. Při razantním napadení spodní strana listů hnědne, listy se svinují, sesychají a. Molice skleníková - příznaky silného napadení.


Mšice přezimuje jako vajíčko, v dubnu se z vajíček líhnou larvy, dopívají a vytvářejí na rubu listů švestek , sliv a trnek. Pokud si pořádně prohlédneme listy a plody, je na nich patrné, čím strom právě trpí. Na jaře, v době květu švestek tak budou mít zájemci příležitost.


K vlastním „ netradičním“ defoliátorům ovocných dřevin patří housenky, které listy síťkují,. Bakteriální rakovina švestek (syn. rakovinné odumírání větví peckovin). Na některých postižených větvích zaschly listy bez opadu.


Re: napadení jabloní houbovou chorobou. Jedná se se červivost švestek. Při napadení mšicí se většinou napadené listy barví pouze žlutě, části některých listů nekrotizují (zasychají), krní - zaostávají v růstu. Radost jim však mnohdy pokazí napadení úrody chorobami a škůdci. A právě škůdce - obaleč švestkový - způsobuje nepoživatelnost dozrálých švestek.


Listy osychají mnoh-.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky